District  Office Type  Candidate 
Statewide Wisconsin  Supreme Court  Rebecca Dallet
Brown County Board 7  County Board  Bernie Erickson 
Brown County Board 8  County Board Megan Morchardt
Brown County District 17  County Board  Casey Hicks 
Brown County District 20  County Board  James Crawford 
Cudahy  School Board  Michael Johnson 
Dodge County District 24  County Board  Dennis Schmidt
Dodge County District 29  County Board  Dan Hilbert 
Dodge County District 3  County Board  Mary Bobholz 
Dodge County District 32  County Board Lisa Derr 
Dodge County District 7  County Board  Richard Bennett 
Glendale  Mayor
Bryan Kennedy 
Green Bay District 12  City Council  Kathy Hinkfuss 
Green Bay District 2 City Council Tom DeWane 
Green Bay District 3  City Council Andy Nicholson
Green Bay District 4  City Council Lee Olson
Green Bay District 5  City Council David Nenning 
Green Bay District 6  City Council  Kathy LeFebvre 
Green Bay District 7  City Council  Randy Scannell
Green Bay District 8
City Council
Christopher Wery
Green Bay District 9
City Council
Guy Zima
Green County District 2
County Board
Beth Robinson
Green County District 24
County Board
Erica Roth
Green County District 26
County Board
Harry Pullian
Green County District 29
County Board
Betty Grotophorst
Greenfield
School Board
Andy Misorski
Jefferson County District 10
County Board
Lloyd Zastrow
Jefferson County District 11
County Board
Donald Reese
Jefferson County District 12
County Board
Peter Hartz
Jefferson County District 14
County Board
Kirk Lund
Jefferson County District 15
County Board
Steve Nass
Jefferson County District 16
County Board
Laura Payne
Jefferson County District 18
County Board
Brandon White
Jefferson County District 19
County Board
Jim Schroeder
Jefferson County District 2
County Board
Mike Kelly
Jefferson County District 26
County Board
Gregg Patrick
Jefferson County District 27
County Board
Conor Nelan
Jefferson County District 29
County Board
Mary Roberts
Jefferson County District 3
County Board
Greg David
Jefferson County District 30
County Board
Walt Christensen
Jefferson County District 6
County Board
Dan Herbst
Jefferson County District 8
County Board
Mike Wineke
Jefferson County District 9
County Board
Amy Rinard
Johnson Creek
School Board
Heidi Hartz
Kenosha
School Board
Mike Falkofske
Kenosha
School Board
Mary Modder
Kenosha
School Board
Tom Duncan
Kenosha County District 5
County Board
David Celebre
Kenosha County District 8
County Board
Steve Bostrom
Kenosha County District 12
County Board
Leah Blough
Kenosha County District 18
County Board
Monica Yuhas
Kenosha County District 20
County Board
Amy Wagner
Kenosha County District 23
County Board
Dennis Elverman
Kenosha District 2
City Council
John Fox
Kenosha District 3
City Council
Jan Michalski
Kenosha District 4
City Council
Holly Kangas
Kenosha District 8
City Council
Bruce Fox
Kenosha District 16
City Council
Jesse Downing
Lake Mills
School Board
Rachel Davies
Lake Mills
School Board
Ken Stetson
Mayville
Mayor
Rob Boelk
Menomonie
School Board
Tricia Thompson
Menomonie
School Board
Jim Swanson
Menomonie
School Board
Chris Freeman
Milwaukee County Circuit Court Branch 17 
Judge  Carolina Stark
Milwaukee County District 1
County Board
Casey Shorts
Milwaukee County District 12
County Board
Peggy West
Milwaukee County District 13
County Board
Willie Johnson
Milwaukee County District 14
County Board
Jason Haas
Milwaukee County District 16
County Board
John Weishan
Milwaukee County District 17
County Board
Tony Staskunas
Milwaukee County District 18
County Board
Sparkle Ashley
Milwaukee County District 2
County Board
Sequanna Taylor
Milwaukee County District 4
County Board
Marina Dimitrijevic
Milwaukee County District 5
County Board
Marcelia Nicholson
Milwaukee County District 7
County Board
Felesia Martin
Milwaukee County District 8
County Board
Steve Shea
Neenah
School Board
Carol Hollar-Zwick
Neenah District 1
City Council
Danae Steele
Oak Creek Mayor Dan Bukiewicz
Oak Creek
School Board
Sheryl Cerniglia
Oak Creek/Franklin
School Board
Leah Schreiber-Johnson
Oconomowoc School Board
School Board
Juliet Steitzer
Oneida County District 19
County Board
Jeffrey Vollmer
Oneida County District 5
County Board
Gerald Anderson
Oneida County District 7
County Board
Robert Mott
Oshkosh
School Board
Jim Evans
Oshkosh
School Board
Liz Szilagyi
Racine District 4
City Council
Tracey Larrin
Racine District 6
City Council
Jen Adamski Torres
Racine District 10
City Council
Dennis Wiser
Racine
Municipal Judge
Rebecca Mason
Racine County District 1
County Board
Donnie Snow
Racine County District 1
County Board
Nick Demske
Racine County District 4
County Board
Ken Lumpkin
Racine County District 12
County Board
Donald Trottier
Racine County District 14
County Board
Rey Villar
Rhinelander
School Board
Ron Counter
Village of Somers
Trustee
Joe Cardinali
Waukesha County Board District 1
County Board
Gary Metzer
Wausau
School Board
Beth Martin
Wausau
School Board
Kathi WhalenGeiger 
Wausau
School Board
Tricia Zunker
Wausau District 9
City Council
Griffith Williams
West Allis/West Milwaukee
School Board
Sue Sujecki
Whitewater
School Board
Kelly Davis
Winnebago County District 10
County Board
Stephanie Spellman
Winnebago County District 7
County Board
Steve Lenz